Ścinacz zielonek

W zależności od przeznaczenia oraz organizacji prac w gospodarstwie rolnym wykorzystywane są różne technologie i maszyny do zbioru roślin. W naszej ofercie specjalistycznego sprzętu rolniczego znajduje się wydajny ścinacz zielonek przeznaczony do sprawnego pozyskiwania materiału do bezpośredniego skarmiania.

Ścinacz zielonek – idealna maszyna do jednoetapowego zbioru roślin i przygotowania TMR-u

Zbiór różnego rodzaju roślin z przeznaczeniem na kiszonkę, siano, sianokiszonkę, susz lub do natychmiastowego spożycia przez zwierzęta, przeprowadza się – w zależności od stosowanej technologii lub wyposażenia w maszyny zbierające – dwoma metodami. Jedną z form takiej mechanizacji jest wieloetapowy proces zbioru zielonej biomasy. Jej specyfika polega na wykonywaniu określonych czynności w odpowiedniej kolejności, wykorzystując kilka niezależnych maszyn. Każda z nich wykonuje oddzielne operacje, takie jak: koszenie, przetrząsanie, zgrabianie i transport.

Natomiast dostępny w naszej ofercie ścinacz zielonek umożliwia przeprowadzenie wszystkich niezbędnych operacji w jednym cyklu zbioru roślin. To urządzenie stanowi połączenie kosiarki rotacyjnej i przyczepy i określane jest niekiedy potocznie wozem paszowym. Jest idealnym sprzętem do jednoetapowego przygotowania wysokiej jakości TMR-u dla zwierząt.

Maszyna jest zaczepiana do rolniczego ciągnika na jego górny zaczep transportowy. Ścinacz nie powoduje mechanicznego uszkodzenia roślin. W rezultacie po rozładunku zbieranej zielonki jest ona zawsze świeża i zachowuje wszystkie istotne walory potrzebne do bezpośredniego skarmiania.