Firma

Firma Celikel została założona w roku 1962 przez Muhsina Turkmena w Boğazlıyan w Turcji. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją pługów rolniczych. W roku 1985 do asortymentu firmy została wprowadzona maszyna kultywująca, czym przedsiębiorstwo weszło na drogę rozwoju. W roku 1992 firma przeniosła swoje zakłady produkcyjne do miasta przemysłowego Konya, zarówno by uważniej śledzić rozwój technologii, jak też produkować maszyny o lepszej jakości.
Produkcją maszyn kultywujących prostych i spiralnych o rożnych rozmiarach firma zajmowała się do roku 1998. Wtedy też zauważono, że na rynku rolniczym brakuje mechanizacji w sektorze zwierzęcym. Dołożono wszelkich starań, aby uzupełnić tę niszę. W wyniku tego działania powstała sieczkarnia kukurydzy, kosiarka rotacyjna, silosokombajn, a także inne łączone maszyny, które mogą wykonywać wiele prac w tym samym czasie. Sukces w produkcji maszyn rolniczych zachęcił firmę do wypuszczenia na rynek nowych produktów. W efekcie, w roku 2002 w Turcji, po raz pierwszy zaprezentowano rolnikom maszynę sadzącą Alfalfa, która potrafi wykonać zaplanowany posiew. Już rok później, również w Turcji, zaprezentowano po raz pierwszy rolnikom wóz paszowy.

 
Maszyny rolnicze - Celikel Polska - Fabryka

Jakość produktów, które powstają w zakładzie firmy Celikel, została potwierdzona przez Certyfikat TSEK, wydany przez Turecki Instytut Standardów. Raport został zatwierdzony przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Test narzędzi i maszyn rolniczych, Certyfikat Jakości ISO 9001-2000, a także Certyfikaty CE.

Mając na uwadze wymagania i oczekiwania naszych Klienów, a także ramy praw i warunków firmy, nasza Polityka Jakości ma na celu:

  • produkcję najwyższej jakości produktów w optymalnej cenie,
  • ciągłe podnoszenie jakości,
  • poprawa zadowolenia naszych klientów i pracowników,
  • podnoszenie kwalifikacji i zdolności naszych pracowników,
  • współpraca z najlepszymi dostawcami,
  • dostosowywanie i inwestowanie w technologię,
  • regularne szkolenia wszystkich pracowników,
  • w przypadku reparacji – szybka i kompetentna obsługa.

Naszym celem jest przede wszystkim osiągnięcie pozycji lidera nadającego trendy na rynku rolniczym, zarówno lokalnym jak i zagranicznym. Chcemy aby nasza firma zaspokajała potrzeby klientów bardziej, niż tego wymagają od wiodącej firmy na rynku.