Czochradło dla krów

Kluczowego znaczenia w efektywnej hodowli zwierząt nabiera zapewnienie optymalnego dobrostanu bydła. W codziennej profilaktyce zdrowotnej krów ważną rolę odgrywa właściwa pielęgnacja skóry. W celu jej zapewnienia polecamy Państwu wytrzymałe i trwałe czochradło, które skutecznie szczotkuje i czyści bydło oraz poprawia krążenie krwi. W rezultacie zwierzę jest odprężone i zdrowsze, a więc jednocześnie spokojniejsze.

Czochradło – niezbędne urządzenie do pielęgnacji krów

W celu zagwarantowania zwierzętom odpowiednich warunków bytowania w zamkniętych pomieszczeniach inwentarskich należy zadbać zarówno o prawidłową infrastrukturę techniczno-technologiczną obiektów gospodarskich oraz właściwe otoczenie mikroklimatyczne (temperaturę, oświetlenie, cyrkulację powietrza itp.), jak i sprzęt mający na celu utrzymanie bydła mlecznego w czystości i higienie. Czochradło dla krów  zostało zaprojektowane z myślą o odpowiedniej ich pielęgnacji i dobrym samopoczuciu. Szczotkowanie oczyszcza skórę zwierząt z różnorodnych zanieczyszczeń, zmniejszając problem swędzenia oraz ryzyko wystąpienia chorób dermatologicznych, które negatywnie oddziałują na ilość i jakość mleka.

Urządzenia te można montować na wiele sposobów. W ofercie mamy sprzęt:

  • stacjonarny i ruchomy (obrotowy),
  • klasyczny (dla dorosłych zwierząt) oraz w wersji mini (dla cieląt),
  • wolnostojący i naścienny,
  • do montowania wewnątrz obory i na zewnątrz.

Niezależnie od rodzaju, konstrukcja pielęgnacyjnego czochradła jest niezwykle wytrzymała i solidna, co zapewnia stabilność maszyny i optymalne szczotkowanie krowy. Zapraszamy Państwa do kontaktu w celu dokładnego zapoznania się z jego możliwościami.